Přírodní, útulná a stabilní

Okna se po staletí vyráběla výlučně ze dřeva – každé okno bylo řemeslným unikátem dokonale přizpůsobeným funkci a místu, kde mělo být použito. Přestože se dnes dřevohliníková okna Internorm vyrábějí z velké části mechanizovaným postupem, projevuje se na nich pořád ještě řemeslnické umění, které zvyšuje jejich hodnotu.

Používané dřevo proto v Internormu musí splňovat přísná kritéria. Již při zpracování dřeva na pile jsou vybírány pouze ty nejlepší a nejkrásnější kusy kmene, abychom dosáhli rovnoměrné kresby a aby se uplatnila charakteristika příslušného druhu dřeva. Cílem toho všeho je získat pokud možno individualizované okno v nejvyšší kvalitě.

Použití dřeva jako materiálu pro výrobu oken se ovšem nezakládá jen na jeho přirozeném charakteru a pocitu útulnosti, který vzbuzuje. Jeho vlastnosti, jako je nízká tepelná vodivost a vysoká pevnost a stabilita splňují dokonce i vysoké stavebně fyzikální požadavky kladené na okna. Hliník, termopěna a dřevo jsou v dřevohliníkových oknech zkombinovány tak, že vnější strana okna je vybavena hliníkovým pláštěm odolným vůči vlivům počasí a vnitřní nabízí teplý dřevěný povrch. Okno tak má při malé stavební hloubce dokonalé izolační vlastnosti a umožňuje nejrůznější barevná provedení.

Dřevohliníková okna Internorm lze dokonale kombinovat s plasthliníkovými okny všech čtyř designových stylů.

Dřevohliníková okna

Dřevěná okna jsou ve své přirozenosti a útulnosti nepřekonatelná. Díky venkovnímu hliníkovému opláštění bude dřevo chráněno před vlivy počasí. Speciální pěna, která se nachází mezi dřevem a hliníkem, navíc zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci a vynikající hodnoty U.

Vedle klasických druhů dřeva, jako je smrk a modřín, nabízíme také dub, jasan a ořech. K dostání jsou v nejrůznějších barvách. Vaše okna tak můžete dokonale přizpůsobit interiéru, podlahám a vnitřním dveřím.

HF 410

Dřevohliník

Telepná izolace do W/(m²K)

Uw až 0,65

Hluková izolace v dB

až 33 - 45

Bezpečnost

až RC 2

HV 450

Dřevohliník

Telepná izolace do W/(m²K)

Uw až 0,62

Hluková izolace v dB

až 41 - 46

Bezpečnost

až RC 2

HF 510

Dřevohliník

Telepná izolace do W/(m²K)

Uw až 0,65

Hluková izolace v dB

až 35 - 44

Bezpečnost

až RC 2

VNITŘNÍ POHLED

Vychutnejte si teplo, útulnost a přirozenost dřeva. Kromě smrku a modřínu nabízíme také dřeviny jako dub, jasan a ořech. Můžete si je pořídit v mnoha barvách.

VNĚJŠÍ POHLED

Natírání oken patří minulosti, protože předsazený hliníkový plášť dřevo chrání před vlivy počasí. Nespočet možností v designu nabízí široký sortiment barev.

HF 410 – unikát jako v přírodě

Okno HF 410 od Internormu v sobě spojuje techniku a cit, vyniká inovativní technologií, maximální stabilitou, větší pestrostí barev a vášní až do nejmenších detailů.  Na videu se můžete podívat, jak dřevohliníkové okno od Internormu vzniká – od zrodu myšlenky, až po prodej ve vzorkovně obchodních partnerů Internormu. Kostýmy tanečnic reprezentují použité materiály: dřevo, sklo a hliník.